1954 - 2014 60 ΧΡΟΝΙΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

Εύκολα το ντέρμπυ ο Κεραυνός

Πραγματοποιώντας μία από τις καλύτερες φετινές τους εμφανίσεις τα κορίτσια του Κεραυνού, επικράτησαν εύκολα στο ντέρμπι της ημέρας με το ΣΑ Πειραματικού. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στα 3-0 σετ (25-10, 25-23, 25-20). Με αποφασιστικότητα από την αρχή του αγώνα κυριάρχησαν στο γήπεδο και με όπλο το πολύ καλό σέρβις επικράτησαν 25-10 στο πρώτο σετ.  Με τον ίδιο ρυθμό και το 2ο σετ, μέχρι το 22-13, όπου μία χαλαρότητα έφερε το Πειραματικό σε απόσταση αναπνοής με το σκορ 24-23, αλλά τελικά επικράτησε ο Κεραυνός με τελικό σκορ 2ου σετ το 25-23. Το 3ο σετ βρίσκει το μαχητικό Πειραματικό να ξεκινά δυναμικά, να προηγείται στο σκορ με 1-6, 8-11 στη συνέχεια, και με ένα ξέσπασμα 10-0 η ομάδα του Κεραυνού να περάσει μπροστά με σκορ 18-11 και να "τελειώσει" έτσι εύκολα το 3ο σετ και τον αγώνα.

Εξαιρετική η εμφάνιση για την ομάδα του κου Σολκίδη, η οποία αν μη τι άλλο επιβεβαιώνει πως είναι πρωταγωνίστρια στο φετινό πρωτάθλημα, συνεχίζοντας την αήττητη μέχρι τώρα πορεία της. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για το θέαμα το οποίο προσέφεραν στους φιλάθλους οι οποίοι παραβρέθηκαν στο Κονταξοπούλειο και θερμότερα στα κορίτσια της ομάδας μας τα οποία αγωνίστηκαν με πάθος.

Η επόμενη 6η αγωνιστική μας βρίσκει φιλοξενούμενους στο Τριάδι, με αντίπαλο τον συγκάτοικο στην πρώτη θέση Ατρόμητο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων,
Κεραυνός : Σολκίδης Άγγελος (προπονητής), Χατζηστεργίου Αγγελική, Βίγλα Μαρία, Τσιτλακίδου Δέσποινα, Κατικαρίδου Κατερίνα, Φουτσιτσάκη Έλλη, Κατσιώνη Τούλα, Φουτσιτσάκη Δώρα (λίμπερο) , Παπαβραμίδου Κωνσταντίνα, Παναγιωτίδου Πηνελόπη, Σακιζλή Μαρία, Μαυρίδου Αθανασία, Ζαφειρίδου Αντωνία

Πειραματικό : Μπελουμπέκοφ (προπονητής), Πανάκα, Γκουνγάκου, Βουτσά, Πεπονή, Πετρουλάκη (λίμπερο), Κουκλάκη, Τζιώρα, Μαυρίδου, Αρχοντάκη, Ξανθάκη, Μοδιώτη , Πενταράκη.