1954 - 2014 60 ΧΡΟΝΙΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Το εξπρές του Κεραυνού Αποκαλύπτεται!!!

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα η ομάδα βόλεϋ Γυναικών του Κεραυνού.

Στον 1ο αγώνα του πρωταθλήματος ο οποίος διεξήχθη στο γήπεδο "Γεννηματάς" Συκεών επιβλήθηκε με σκορ 3-1 επί του ισχυρού και φιλόδοξου Παναθλητικού, σε ένα πολύ καλό αγώνα με εναλλαγές στο σκορ και φάσεις διαρκείας. Η ομάδα μας ξεκίνησε με αρκετό άγχος το παιχνίδι και δεν μπόρεσε να αποδώσει σύμφωνα με τις δυνατότητες της και το έχασε με 25-16.

Το 2ο σετ ήταν συναρπαστικό και το κέρδισε η ομάδα του Κεραυνού με σκορ 28-26, όπως και το 3ο σετ το οποίο κερδήθηκε εύκολα με σκορ 25-20. Στο τελευταίο σετ του αγώνα και ενώ η ομάδα μας έχανε με σκορ 24-21, τα κορίτσια του Άγγελου Σολκίδη έδειξαν την ψυχή που έχουν και μετά από συγκλονιστικές φάσεις γύρισαν το σετ και κέρδισαν με 27-25, κατακτώντας και τους πρώτους 3 βαθμούς της νίκης.

Τα πρώτα συμπεράσματα από την αγωνιστική δράση, δείχνουν πως η ομάδα του Κεραυνού έχει "μέταλλο" και επιβεβαιώνει ότι θα είναι πρωταγωνίστρια στο φετινό πρωτάθλημα της 1ης Τοπικής Κατηγορίας της ΕΠΕΣΘ.

Επόμενος αγώνας στο Κονταξοπούλειο την Κυριακή 11/11 και ώρα 18:00 με αντίπαλο τον Καμπανιακό Χαλάστρας.