1954 - 2014 60 ΧΡΟΝΙΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Δευτέρα 17 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Πέρασαν και από το γήπεδο του Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ τα κορίτσια του ΚΕΡΑΥΝΟΥ όπου και επικράτησαν με 3-1 σετ επί της ομώνυμης  ομάδας .
Χωρίς να πιάσουν καλή απόδοση , με πολλά λάθη , δυσκολεύτηκαν στο 1ο και 2ο  σετ από την μαχητική ομάδα του Μ Αλεξάνδρου και τελικά τα κέρδισαν με 25-23 και 25-16 .
Ίδια εικόνα και  στο 3ο σετ , χωρίς συγκέντρωση η ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ , δεν αντέδρασε σε κανένα σημείο του με αποτέλεσμα ο Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ να το κερδίσει με 25-20 .
Η συνέχεια άνηκε στην ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ , που ανέβασε λίγο την απόδοση του , βελτιώθηκε σε όλους τους τομείς και χωρίς να παίξει σπουδαίο βόλλει , πήρε από την αρχή το προβάδισμα και επικράτησε εύκολα με 25-16 κερδίζοντας και τους 3 πόντους της νίκης .

Επόμενος αγώνας του ΚΕΡΑΥΝΟΥ στο Κονταξοπούλειο για το πρωτάθλημα την Κυριακή 23/11   με αντίπαλο τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΤΡΙΑΔΙΟΥ , ενώ θα μεσολαβήσει ο αγώνας Κυπέλλου , την Τρίτη 18/11