1954 - 2014 60 ΧΡΟΝΙΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Δευτέρα 11 Μαρτίου 2013

Έτοιμο για τα play off το εξπρές του Σολκίδη

Νέα νίκη, τη 16 φέτος, για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της 1ης τοπικής κατηγορίας γυναικών της ΕΠΕΣΘ, πέτυχε το εξπρές του Κεραυνού. Με σκορ 3-1, επιβλήθηκε στο Κονταξοπούλειο επί του Πήγασου Πολίχνης (25-16, 24-26, 25-18, 25-21). Αρκετά λάθη, όχι εύκολοι πόντοι στην επίθεση είχαν σαν αποτέλεσμα τα σετ να κυλήσουν πόντο πόντο, τουλάχιστον πριν την τελική κατάληξη τους, όμως όταν τα κορίτσια του Κεραυνού έδειχναν την θέληση τους να τελειώνουν τα σετ η διαφορά ήταν εμφανής. Μαχητικότατες τα κορίτσια του Πήγασου, αξίζουν συγχαρητήρια για την αγωνιστικότητα τους, αλλά πιο θερμά συγχαρητήρια στα κορίτσια του Κεραυνού που αποδεικνύουν πως όταν θέλουν μπορούν να πετύχουν πολλά. Αξίζει να σημειωθεί πως ο προπονητής του Κεραυνού, δοκίμασε όλο το ρόστερ του, το οποίο δείχνει ικανό να σταθεί και σε κρίσιμα σημεία κάθε παιχνιδιού.

Επόμενη αγωνιστική, τελευταία της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος, εκτός έδρας στα Κουφάλια, με αντίπαλο τον ΓΑΣ Κουφαλίων, στις 24/3/2013.