1954 - 2014 60 ΧΡΟΝΙΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2013

Η προέλαση συνεχίζεται.....

Νέα νίκη για την ομάδα γυναικών του Κεραυνού, αυτή τη φορά επί του μαχητικότατου ΑΣ Μακεδονικού, στο Κονταξοπούλειο κλειστό γυμναστήριο με σκορ 3-1 σετ. 12η αγωνιστική με την ομάδα να εξακολουθεί να βρίσκεται μόνη πρώτη, στο πρωτάθλημα της Β κατηγορίας Γυναικών της ΕΠΕΣΘ, με διαφορά 5 βαθμών από το δεύτερο στην κατάταξη Άγιο Νικόλαο Μηχανιώνας,

Η ομάδα του Άγγελου Σολκίδη ξεκίνησε αρκετά νωχελικά, με πολύ κακές άμυνες και επιθετικές επιλογές, οπότε φυσιολογικά ήρθε και η νίκη στο πρώτο σετ για την φιλοξενούμενη ομάδα. Η συνέχεια καλύτερη για την γηπεδούχο, η οποία βρήκε σταδιακά το ρυθμό της, βελτιώθηκε επιθετικά, καταφέρνοντας έτσι να επικρατήσει στα επόμενα τρία σετ, κερδίζοντας τον αγώνα με τελικό σκορ 3-1.

Επόμενη αγωνιστική, την Κυριακή 10/2/2013, ώρα 18:00, στο Κονταξοπούλειο, με αντίπαλο την ομάδα των Ακαδημιών πρωταθλητών.