1954 - 2014 60 ΧΡΟΝΙΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Οι κεραυνοί ακούστηκαν τρεις φορές!

Στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας γυναικών της ΕΠΕΣΘ (1η τοπική), μετά από μία καλή εμφάνιση το τμήμα Γυναικών της ομάδας μας κέρδισε τον Καμπανιακό με σκόρ 3-0. Τα σετ 25-18, 25-14 και στο τρίτο και τελευταίο η χαλάρωση την οποία έδειξαν οι παίκτριες μας, οδήγησε το σετ σε μάχη πόντο με πόντο, αλλά στο τέλος επικρατήσαμε με σκορ 25-22. Ο προπονητής μας κος Σολκίδης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει το νέο ρόστερ της ομάδας το οποίο έρχεται από τις κορασίδες δοκιμάζοντας τις στις θέσεις πάσα και ακραία. Φανερά αγχωμένες οι νεαρότερες, άφησαν όμως ελπίδες για καλύτερες εμφανίσεις στο μέλλον.

10. Παναθλητικός Συκεών 2 0 2 2-6 0

Στον αγώνα των κορασίδων αντίθετα το Σάββατο 10/11 στην Ευκαρπία για τη Β φάση του πρωταθλήματος, μία κακή εμφάνιση είχε σαν φυσιολογικό αποτέλεσμα την ήττα με σκορ 3-0 εκτός έδρας, με τον ΓΑΣ Ευκαρπίας. Ο δεύτερος επαναληπτικός αγώνας στο Κονταξοπούλειο το Σάββατο 17/11/2012.